Urgo Polfa Łódź dzisiaj to prężnie rozwijająca się firma, wychodząca naprzeciw potrzebom dzisiejszego pacjenta, to połączenie polskiej tradycji i farmaceutycznej jakości z francuską innowacyjnością. Jesteśmy dumni z naszych polskich korzeni: kiedy to w 1933 roku w Łodzi powstały podwaliny pod markę Polfa Łódź, dzisiejszego eksperta w dziedzinie leków bez recepty i suplementów diety niezbędnych w każdej domowej apteczce. W 2012 roku Grupa Urgo zakupiła polską firmę BioProfil, specjalizującą się w dystrybucji produktów dermokosmetycznych.
Firma promuje produkty sprawdzonych producentów, tworzy też silną markę własną opartą na zabiegu Retix C.

Retix.C to kompleksowa i skuteczna linia produktów anti-aging do stosowania w gabinecie dermatologicznym oraz w pielęgnacji domowej.
Wiodącym zabiegiem marki jest Retix.C z 4% maską retinolową.
Kompleksowa terapia Retix C stymuluje procesy odnowy komórkowej i sprzyja odbudowie włókien kolagenu i elastyny. W efekcie następuje poprawa gęstości i napięcia skóry, wzrost poziomu jej nawilżenia, staje się ona gładka, przebarwienia i niedoskonałości ulegają redukcji.

Ta profesjonalna terapia wykorzystuje połączenie jednego z najskuteczniejszych składników odmładzających skórę – 4% retinolu (czysta postać witaminy A) oraz witaminy C i koktajlu proteoglikanów, które działają rozjaśniająco i regenerująco. Wskazaniami do stosowania terapii są m.in. przebarwienia, zmarszczki, niedoskonałości, zaskórniki, rozszerzone pory.

Wybrane produkty